Hlavné menu     
 
The Who  
História  
What is The Who  
Discografia  
Galéria  
Videogaléria  
Zaujímavosti  
Linky do sveta  
 

 

 

 

  
Fansites     
 
Terra Naomi  
Mika  
Nicolas Cage  
Janis Joplin  
  

 

 

  
Author     
 

Autorom stránok, dizajnu a kódu je web (N) Naetoo.com. Autorstvo fotografií a materiálov je v inom prípade uvedené menovite. Kontakt na pripomienky N@N.com
 

  
N
ávštevy webu     
 

 

  
Partneri     
 

Slovenciny.Com - slovenský preklad do hry
  
 

  
     
   

 

 

  
    
Vyjadri sa  
 
 

 

  
    
Reklama

 

  
    
Partner link
 
 www.Slovenciny.Com
 www.Naetoo.com  
 www.N-Games.eu  
 www.GtaIV.eu
 www.WorldofStargate.eu  
 www.WOW.n-games.eu  
 

 
  Zaujímavosti a novinky o The Who  
 
Zaujímavosti a fakty, ktoré ste možno nevedeli, alebo vás potešia. Niekoľko informácií, ktoré robia The Who jedinečným, alebo len vylepšujú ich tzv. "rating" u nás... :-)

Behind Blue Eyes:
Pieseň Behind Blue Eyes, ktorú mnohí súčasní mylne považujú za dielo Lim Bizkit, je v skutočnosti dielom The Who. Pred nimi skladbu prespievali a zožali väčší či menší úspech aj Sheryl Crow, Silvertide a ešte pár menších kapiel.
Skladba sa v originálnej podobe objavila aj v jednom diely seriálu Odložený prípad, v záverečnom vylúštení prípadu, kde priateľ zneužil chlapcovu matku a ten sa ako dospelý potom vydal ju pomstiť. Originálna verzia zostane vždy najlepšia. Okrem Behind Blue Eyes častopreberali menšie kapely slávnu skladbu Eminence Front. K obom skladbám je videoklip, prvý a posledný v sekcii Videogalérie

Rozmlátená gitara:
Ako sme už na týchto stránkach spomenuli, The Who sú tí, čo začali rozbíjať aparatúru na pódiu. Ak aj Curt Cobain v koncertnom ošiali rozmlátil svoju fenderku o Marshalla, šlo o prvok, s ktorým na pódium prvý krát prišli práve The Who.
Pete Townshend bol za to prepieraný snáď v každom magazíne o hudbe a rôzny sa k tomu stavali rôzne. Napríklad aj tak, že za čas sa rozbíjali gitari bežne.

Vzťahy:
Hoci by po niektorých informáciách o kapele mnohí vec uzavreli, že šlo o rebelov a chuligánov, nebolo by tomu tak. The bola skupina založená aj na priateľstve a v zložení P. Townshenda a R. Daltreya funguje doddnes. Pritom ani žiadny tak veľký škandál, že by kapelu poznamenal, sa počas slávy kapely neobjavil. Ak ale nerátame nechodu bubeníka Keitha Moona, pre ktorú kapela trochu stíchla. Ale nezomrela.

Albumy:
The Who má až niekoľko platinových dosiek. Tie, ktoré zožali značné a cenné úspechy sú spomenuté hneď v úvode stránky diskografie. Neprehliadnite skutočnosť, že získali hneď niekoľko platinových dosiek. Platinové albumy ako sú Who's Next, Who Are You a samozrejme My Generation by nemali chýbať v zbierke žiadneho väčšieho fanúšika a zberateľa skutočnej hudby, ktorá písala svoju históriu.

Woodstock - láskou a hudbou proti vojne:
Pamätáte si protest proti vojne farbami, láskou a hudbou? (a drogami, sexom, experimentovaním...) Možno niektorí ani nie. Možno nie preto, že sa o tejto udalosti dozvedáme len z dokumentov a vlastne dejepisu a aj preto, že len máloktorý stredoeurópan mal to šťastie byť na koncerte tak slávnom, ako žiaden nikdy potom či pred tým. A keď na pódium prichádza The Who, pre divný názov niektorí pískajú, väčšina tlieska. Len čo The Who spustí, potom už sa len tlieska a raduje. Pre mnohých bol Woodstock cťou, pre väčšinu veľký bod v živote, ktorý v mnohom odštartoval a posilnil kariéru možno inak neviditeľného umelca. Čo nebol prípad The Who, keďže vše čo dokázali, dokázali sebou. Woodstock ich však obohatil. Ich vystúpenie predsa patrí k tým nezabudnuteľným...
 
 

  
 
  Zostava The Who  
 
 
V prípade noviniek, zaujímavostí a ďalších vecí, čo sa do tejto sekcie hodia ich sem budeme samozrejme priebežne pridávať. Je však pravdou, že  v histórií The Who sa už nič závratné meniť nebude.
  
 

 

 

All right reserved ©opyright 2008 Naetoo - www.Slovenciny.Com

 

Sponzorský a reklamný blok odporúčaných odkazov:

 

Tagy:  na tému webu, ktoré môžu pre výrazy slúžiť ako navigácia sem :-)

The Who  MY GENERATION  Rocková hudba  Woodstock
BEHIND BLUE EYES  Oldies  Lyrics  Fansite  MUSIC  1969